Değerli Meslektaşımız,

Çukurova İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (ÇİHUD) olarak ülkemiz ve derneğimiz bünyesinde İç Hastalıkları alanında önemli bir eğitim etkinliği haline gelerek gelenekselleştirdiğimiz kongremizin ilkini 27 – 29 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirdik. İç hastalıkları uzmanları başta olmak üzere dâhili tıp bilimlerinde farklı branştan meslektaşlarımızın da olacağı tecrübe ve kanıta dayalı ikinci toplantımızın 15 – 18 Haziran 2023 tarihleri arasında yüz yüze katılımla Adana’da Çukurova Üniversitesi Mithat Özhan Amfisinde düzenledik.

Kongremizde İç Hastalıkları kliniklerindeki çok önemli ve ilgi çeken konuların yanı sıra çoklu kronik hastalık yönetiminde İç Hastalıkları uzmanının lider görevi görerek bu derece önemli ve kritik role sahip İç Hastalıkları uzmanının, üstlenmiş olduğu bu yükümlülüğün doğası gereği kendini her zaman yeni bilgilerle donatması, mevcut bilgilerini güncellemesi ve edindiği yeni bilgi ve becerileri misyonuna entegre etmesi önem arz etmektedir.

3. Kongremizi düzenlemenin heyecanını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Organizasyon komitesinin önceliği olarak, siz değerli katılımcılara geniş konu ve alanlarında deneyimli konuşmacılar tarafından oluşturulmuş olan bilimsel programı kaliteli bir şekilde sunmak amaçlanmaktadır. Kongremizde sizler için en iyi programı hazırlamaya özen göstermiş bulunmaktayız. Ayrıca akademik kariyer yapmakta olan meslektaşlarımıza da sözlü bildiri olanağı sunulacaktır.

Sizleri, 26 Nisan – 28 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılacak ‘’3. Çukurova İç Hastalıkları Günleri’’ toplantısına, sizleri de bizler kadar heyecanlandırdığı düşüncesiyle davet etmekten mutluluk duyuyoruz.

Saygılarımızla.

 

   

Kongre Başkanı

 

Dr. Hilmi Erdem SÜMBÜL

 

Kongre Sekreterleri

 

Dr. Mehmet Bankir

Dr. Begüm Şeyda Avcı